سنگ نما رومی سفید موجب افزایش قیمت 100 برابری خانه ی قدیمی شد

طراحی پوسته ساختمان ها یکی از اساسی ترین و حیاتی ترین عناصر در معماری است. اهمیت طراحی نمای ساختمان از آنجا ناشی می شود که بازیگر اولین برخورد ساختمان با کاربر و همچنین عنصری ساختاری است که رابطه داخلی و خارجی را تنظیم می کند.

سنگ نما رومی سفید «شخصیت» طرح است که در بیرون منعکس شده است. آنچه خطوط یک چهره را کامل می کند، رابطه تناسبات زیبایی شناختی با شهر و موقعیت آن بنا و هماهنگی با عوامل محیطی است.

وقتی می گویید سنگ نما نقاط شروع زیادی می تواند وجود داشته باشد. اول از همه می توان گفت که یک رابط است. البته به نوعی رابطی بین شرایط آب و هوایی در فضای باز و شرایط آب و هوایی داخل ساختمان وجود دارد.

به عنوان مثال، نمای ساختمان در استانبول باید با تغییرات دما از 35 درجه سانتیگراد تا -15 درجه سانتیگراد مقابله کند. فراتر از آن، سنگ نما نیز یک عنصر نمادین است.

اما به عنوان یک معمار، حتی صحبت در مورد نما به عنوان یک سطح به نظر من کمی ساده است. وقتی فکر می‌کنید که فقط سطح نیست، بلکه سطوح یک جرم است که می‌تواند شکل‌های پیچیده‌تر و پیچیده‌تری به خود بگیرد، هر زاویه‌ای به آن متصل می‌شود.

سنگ نما رومی سفید

ما همیشه ساختمان را به عنوان یک کل در نظر می گیریم، صرف نظر از مقیاس. نمی توان سنگ نما را چیزی جدا از کل دید. بنابراین، باید ساختمان را نه به صورت یک کل سطوح، بلکه به عنوان یک کل حجم دید.

طراحی های نمای ما نیز بخشی از این امر است. مداخلات نمای ما عموماً برای آشکار کردن انبوه ساختمان شکل می گیرد. و البته سنگ نما 5 ساختمان شامل پشت بام.

ساختمان باید هم از بیرون به داخل و هم از درون به بیرون معنادار باشد. به عنوان مثال هنگام شروع طراحی ساختمان در ساختمان انجمن پیمانکاران ترکیه، طبقات از صفحه عمود خود از یکدیگر مستقل شده و به سمت راست و چپ جابه جا می شوند.

به این ترتیب طبقاتی که روی هم قرار نمی گرفتند به شکل زیر در می آمدند. با ایجاد مناطق کاربردی، فضاها و پیشروها را باز کنید.

لایه مشبک پوسته نما که این جرم را می پوشاند، جهت پرتوهای خورشید لازم برای صرفه جویی در انرژی را فراهم می کند و در عین حال این ترکیب جرمی را خوانا می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.